برندسازی چیست

برندسازی چیست

برندسازی اصفهان یک کسب و کار را از رقبای خود متمایز می کند. کسب و کارهای متمایز با ایجاد آگاهی و وفاداری به برند، مشتریان بیشتری را جذب کرده و درآمد بیشتری کسب می کنند. زمانی بود که فقط مشاغل بزرگ باید به برندسازی اهمیت می دادند و کسب و کارهای کوچک به طور غیررسمی برندهای خود را از طریق روابط شخصی مدیریت می کردند و نیازی به ثبت برند وجود نداشت و این امر کاملا درست بود.

هیچ نیازی برای یک کسب و کار کوچک وجود نداشت که به طور رسمی نام تجاری خود را فراتر از دسترس ارتباطات بین فردی گسترش دهند. مشتری ها به طور مستقیم از یک کسب و کار بازدید می کردند یا تماس گرفته می شد و توسط یک شخص واقعی مورد استقبال قرار می گرفت. با گسترده شدن اینترنت، همه چیز تغییر کرد. امروزه کسب و کارهای کوچک و اینترنتی ممکن است هرگز مشتریان خود را به صورت حضوری ملاقات نکنند. اکنون، کسب و کارهای بزرگ و کوچک باید برند خود را به طور مساوی مدیریت کنند تا در ذهن خریدار برند شما ماندگار شود.

برندهای موثر خود را از برندهای بی اثر متمایز می کنند. یک محصول یا خدمات می تواند یک کالا باشد، اما اگر نام تجاری یک کسب و کار به اندازه کافی متمایز باشد، آنگاه محصول در چشم مشتری متمایز می شود. کسب و کار مشتریان بیشتری را جذب کرده و درآمد بیشتری کسب خواهد کرد

درک سنتی یک برند

“برند” کردن چیزی قبلاً مترادف با علامت گذاری آن با علامت مالکیت بود (مانند علامت گذاری روی گاو با اتو مارک). این اصطلاح توسط شرکت ها به عنوان روشی برای متمایز کردن یک محصول یا خدمات از محصول دیگر شرکت ها پذیرفته شد. با این حال، درک سنتی از چیستی یک نام تجاری (به عنوان یک اسم) شامل موارد زیر است:

یک لوگو/علامت

یک سیستم هویت

یک محصول

یک وعده منحصر به فرد

و نام تجاری (به عنوان یک فعل) در نظر گرفته می شود:

قرار دادن لوگوی خود روی چیزها

ایجاد مواد بازاریابی با طراحی منحصر به فرد

ارائه یک شعار هوشمندانه یا “وعده برند”

به عبارت دیگر، درک سنتی از برندسازی چیزی است که ما در مورد شرکت، محصولات یا خدمات خود می گوییم. با این حال، هیچ یک از این چیزها چیزی نیست که واقعاً یک محصول یا خدمات را از محصول بعدی متمایز می کند، و هیچ کدام از اینها تعاریف مناسبی از نام تجاری نیستند.

درک تکامل یافته یک برند

اکثر آژانس‌ های برندسازی امروز (یا حداقل آن‌هایی که می‌دانند درباره چه چیزی صحبت می‌کنند) می‌دانند که برند شما لوگو، سیستم هویت، محصول یا شعار شما نیست. در عوض، برند شما برداشت عمومی از هر چیزی است که شما تبلیغ می کنید. در کتاب شکاف برند مارتی نویمایر، برند را به‌عنوان «احساس درونی یک فرد در مورد یک محصول، خدمات یا سازمان» تعریف می‌کند (و من احساس آن‌ها را در مورد یک شخص درج می‌کنم، زیرا هر یک از ما یک برند شخصی داریم). به عبارت دیگر، برند شما آن چیزی نیست که شما می گویید. این همان چیزی است که مردم آن را درک کرده اند.

برندینگ چیست

پس برندینگ چیست؟ اگر نام تجاری (به عنوان اسم) احساس درونی افراد را بیان کند، برندینگ (به عنوان یک فعل) عمل تأثیرگذاری بر احساس درونی آنها است. بنابراین نقش یک آژانس برندینگ تحت تأثیر قرار دادن ادراک عمومی در مورد یک شخص، محصول، خدمات یا سازمان از طریق تجربیات مختلف است.

به همین دلیل است که برندسازی همه چیز است! این به معنای واقعی کلمه شامل عمدی در برقراری ارتباط با یک پیام خاص در هر نقطه از تعاملی است که یک کاربر ممکن است با شرکت شما داشته باشد. اگرچه نام تجاری یک لوگو یا طراحی هویت نیست، اما آنها را شامل می شود زیرا لوگو و هویت شما پیامی را به کاربران شما منتقل می کند.

اگرچه نام تجاری بازاریابی نیست، اما شامل آن می شود زیرا تلاش شما برای تبلیغ شرکت، محصولات یا خدمات خود این مفهوم را به کاربران شما منتقل می کند. اگرچه نام تجاری تبلیغات کالاها شعارها یا پیام ‌رسانی نیست، اما همه این موارد را شامل می‌شود، زیرا … خوب، شما تصویر پیام را دریافت می‌کنید.

برندسازی

استراتژی برندینگ چیست

کسب و کارها تلاش زیادی برای برندسازی می کنند تا دل مشتریان هدف خود را به دست آورند. برندینگ طرح خاصی است که قول شما را به مشتری نشان می دهد. همچنین، به این ترتیب، تصویری را که شرکت شما منتقل می کند، ثبت می کنید. برندسازی بخش بزرگی از چرایی وجود تبلیغات است. تبلیغات دو هدف اصلی دارد. بدیهی است که قصد ایجاد آگاهی از محصول و افزایش فروش را دارد. دوم و مسلماً اهمیت بیشتری دارد، تبلیغات قصد ایجاد آگاهی و وفاداری از برند را دارد.

به طور معمول، کسب و کارها از اجزای خلاقانه برای بیان برند خود استفاده می کنند. به عنوان مثال – لوگوی خلاقانه، رنگ خاص، برچسب، وب سایت و ادبیات فروش. اینها عناصر اصلی هستند که برای شناسایی برند شما کار می کنند. اما سایر عناصر نیز نقش مهمی در برندسازی دارند، مانند تعامل روزانه شما با مشتریان، کمپین های تبلیغاتی و غیره. بنابراین، به زبان ساده، استراتژی برندسازی برنامه‌ای است که فرد برای رشد تدریجی کسب‌وکار خود انجام می‌دهد.

هویت نام تجاری یک برند است

هویت برند نحوه ظاهر، صدا و رفتار یک برند است. این شخصیت ظاهری یک تجارت است و این چیزی است که یک کسب و کار را در بازار قابل شناسایی و قابل تشخیص می کند. ساده ترین راه برای درک هویت برند استفاده از یک شخص به عنوان یک استعاره تبلیغ برند است.

افراد می توانند یکدیگر را از طریق انبوهی از ویژگی ها شناسایی کنند: قد، هیکل، مدل لباس، رنگ مو، رنگ چشم، رنگ پوست، صدا، لهجه و رفتار. در میان بیش از 7 میلیارد نفر در جهان، یک فرد می تواند فرد دیگری را از میان جمعیت انتخاب کند حتی در یک محیط نا آشنا و بگوید: “من آن شخص را می شناسم.” این هویت برند است.

به نظر می رسد وقتی مردم از کلمه برندینگ استفاده می کنند، معمولاً به ظاهر یک برند اشاره می کنند. ظاهر تنها بخشی از برندسازی است، اما بصری ترین بخش آن است. ظاهر یک برند شامل چندین ویژگی است:

لوگو

پالت رنگ

تایپوگرافی (انتخاب فونت)

سبک تصویر

اشکال و فرم ها

عناصر بصری برند در بسیاری از مکان‌ها قابل مشاهده هستند:

وب سایت ها

کارت ویزیت و سربرگ

بسته بندی محصول

پست الکترونیک

تبلیغات (بیلبورد، تبلیغات، چاپ)

مکان های عرضه محصول

صدا

اینکه یک برند چگونه به نظر می رسد بخش مهمی از هویت آن است. به عنوان مثال، برندهای بانکی، بیمه و پزشکی محافظه کارانه هستند. شرکت‌های بازی‌سازی هیجان‌انگیزتر و سرگرم ‌کننده‌تر هستند. شرکت هایی که تجهیزات فضای باز می فروشند، ماجراجو هستند. درست مانند یک شخص، هر برندی پیام خود را به روشی خاص و با صدا و لحن خاص ارائه می دهد. این صدا و لحن باعث می شود که برند برای مخاطبانش قابل ارتباط و متفاوت باشد.

اعمال

همانطور که رفتار افراد را متمایز می کند، برندها را نیز متمایز می کند. نحوه عملکرد یک برند نشان دهنده همسویی واضح با موقعیت برند آن است.