های مالیاتی

محققین تکامل تاریخی ساختار مالیات، به ویژه Hinrichs (1966) و Musgrave (1969)، همچنین بر اهمیت مسائل اداره مالیات تأکید کرده اند. آنها خاطرنشان می کنند که توسعه ساختار مالیاتی مدرن عموماً با تغییر از مالیات غیر مستقیم، گمرک و مالیات بر دارایی به درآمد شرکت ها و مالیات بر درآمد تصاعدی فردی مشخص می شود. این تغییر با گسترش بخش بازار و کاهش نسبی بخش روستایی، تمرکز اشتغال در مؤسسات بزرگتر و افزایش سواد جمعیت امکان پذیر شده است. تغییرات بیشتر در فناوری اداره مالیات، از جمله جهانی شدن و نوآوری مالی، ممکن است اکنون ما را از مالیات بر درآمد تدریجی به سمت سیستم‌ های مالیاتی که بیشتر بر مالیات‌ های مصرفی گسترده‌ای مانند مالیات بر ارزش افزوده (VAT) متکی است و ساختارهای درآمدی را اصلاح می‌کنند، سوق دهد. مالیات، یا سیستم “مالیات بر درآمد دوگانه” که اخیراً توسط برخی از کشور های اسکاندیناوی پذیرفته شده است، و در Sorensen (1994) شرح داده شده است.

رفتار آلت (1983) از تکامل ساختار مالیات بر نقش هزینه های اداری و انطباق تاکید می کند. او استدلال می‌کند که دریافت مالیات از مشاغل سازمان‌ یافته به جای خانواده‌ها به طور فزاینده‌ ای آسان شده است، و یک توضیح برای پذیرش گسترده مالیات بر ارزش افزوده این است که هزینه‌ های انطباق را بدون افزایش هزینه‌ های اداری، از طریق مشوق‌ هایی برای خود پلیسی، تحمیل می‌کند. کائواند روبین (1981) بر تغییرات در هزینه جمع آوری مالیات تمرکز می کند و رشد دولت فدرال ایالات متحده را به طور موفقیت آمیزی به همبستگی های معقول هزینه جمع آوری، مانند نرخ باسوادی، میزان مشارکت زنان در نیروی کار، و وسعت بخش کشاورزی مرتبط می کند. بالک و گاردنر (1991) معتقدند که کاهش هزینه های جمع آوری حاشیه ای می تواند رشد تدریجی در اندازه دولت و تغییرات مالیات مشاهده شده در ایالات متحده و بریتانیا را توضیح دهد.

با کنار گذاشتن نقش مسائل اداری در تبیین سیر تحول سطوح مالیاتی و ساختار های مالیاتی، غیر قابل انکار است که این ملاحظات تعیین‌کننده‌ های حیاتی سیاست مالیاتی در یک مقطع زمانی هستند. به عنوان مثال، مجموعه مهمی از جنبه‌ های عمومی ساختار مالیات بر درآمد، مانند عدم مالیات بر اجاره‌ های بادوام مصرف‌کننده، مالیات بر عایدی سرمایه (اگر وجود داشته باشد) بر اساس تحقق، و برنامه‌ های استهلاک از پیش تعیین شده، بدون شک عمدتاً ناشی از نگرانی های عملی قابل اجرا به این دلایل، ما معتقدیم که در نظر گرفتن فرار، اجتناب و اداره برای تحلیل مثبت و هنجاری مالیات ضروری است. دیدگاه ما با دیدگاه بلوغ (1952، ص 146) مطابقت دارد: این سیاست مالیاتی در عمل است، نه صرفاً عبارت قانون، که تعیین می‌کند مالیات‌ دهنده چقدر باید بپردازد و تأثیرات پرداخت را تعیین می‌کند.

در تاریخچه ایالات متحده آمریکا، مالیات‌ها از دوران استقلال به عنوان مصدری برای تأمین هزینه‌های دولتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. مالیات بر درآمد و مالکیت زمین در قرن نوزدهم ایجاد شد و با پیشرفت صنعت و رشد اقتصادی، نرخ و دامنه مالیات‌ها افزایش یافت.در دهه‌های اخیر، نرخ و سیاست‌های مالیاتی در بسیاری از کشورها تغییر کرده است. تلاش برای تأمین منابع مالی دولت، تنظیم نرخ مالیات برای تعادل بین تأمین هزینه‌های عمومی و حفظ رقابت‌پذیری اقتصادی، چالش‌های مورد توجهی ردر تاریخچه گرفتن مالیات، چالش‌های مختلفی وجود داشته است.

شرکت بهین تراز کی از شرکت های مطرح ثبت شرکت سهامی عام در اصفهان آماده خدم ت رسانی در زمینه هی مختلف مانند مشاوره مالیاتی،ثبت برند،خ کارت بازرگانی می باشد که برای تماس و مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۳۸۸۸۴۸۸۰ تماس حاصل کنید.

سیر تحول ساختار های مالیاتی

آگاهی از اساسنامه تنها شروعی برای شناخت یک سیستم مالیاتی است. تفاسیر بیان شده توسط مدیران و دادگاه ها، سادگی و قابل فهم بودن فرم های مالیاتی، صلاحیت و کامل بودن حسابرسی، قوت و بی طرفی اجرا، و سریع و قطعی بودن اقدام، همگی بر میزان درآمد جمع آوری شده، توزیع بار مالیاتی تأثیر دارند.

جهت کسب هرگونه اطلاعات تخصصی و نیز مشاوره در خصوص ساختار های مالیاتی و در کل خدمات مالیاتی در اصفهان به پیج شرکت بهین تراز به آدرس (behintarazco@) مراجعه نموده و به دایرکت پیام دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *