ثبت انحلال شرکت در اصفهان

مجموعه بهین تراز در زمینه ی خدمات مربوط به ثبت انحلال شرکت در اصفهان و پروسه های قانونی ثبت شرکت اصفهان ، خدمات شایانی را به مشتریان ارائه می دهد. اگر در در این زمینه نیاز به مشاوره و راهنمایی های لازم دارید می توانید همین حالا با ما تماس حاصل فرمائید.

انحلال شرکت مانند ثبت آن یک پروسه قانونی است و نیاز به طی مراحل اداری دارد. انحلال شرکت هایی که مراحل قانونی ثبت را پشت سر گذاشته اند به آسانی امکان پذیر نیست و به دلیل مسئولیت های قانونی که ثبت رسمی شرکت به همراه دارد باید مراحل اداری مشخصی را برای ثبت آن انجام داد. شرکت ها به دلایل مختلفی منحل می شوند.

انحلال شرکت چیست

زمانی که یک شرکت ثبت می‌شود، یک شخصیت حقوقی ایجاد می شود که تمامی عملکرد و فعالیت های آن مانند پرداخت مالیات یا اظهارنامه و … جنبه قانونی به خود می گیرد. منحل کردن شرکت هم یکی از همین فعالیت هاست.گاهی به دلایل اختیاری و در پاره ای از موارد جبری و توسط نهاد های مربوطه یک شرکت چه تجاری باشد و چه غیر تجاری دیگر قادر به ادامه فعالیت خود نیست و باید منحل شود.

taghiir

انحلال و منحل هم خانواده هم هستند و به منزله توقت و عدم فعالیت است. زمانی که یک شرکت منحل می شود، باید تمام مرحل آن به طور قانونی اعلام ثبت و به اطلاع عموم برسد. در این حالت شرکت یک نماینده قانونی یا یک مدیر را مسئول این کار می کند تا هم امور انحلال را انجام دهد و هم مسئول پرداخت قروض،بدهی یا مالیات پس از انحلال باشد.

انحلال شرکت یکی از موارد انواع ثبت تغییرات شرکت در اصفهان است. در صورتی که با توافق هیئت مدیره شرکت تصمیم به انحلال بگیرد طبق قوانین موبوط به تجارت و با رعایت اصول این قانون و با طی مراحل اداری شرکت منحل اعلام می شود و دیگر قادر به هیچ گونه فعالیت تجاری و اقتصادی نیست. گاهی به صورت اجباری مجمع عمومی شرکت را موظف به انحلال می کند و شرکت قادر به سرپیچی از این تصمیم نخواهد بود و باید مراحل انحلال شرکت را به صورت قانونی طی کند.

مالیات انحلال شرکت چقدر است؟

انحلال شرکت به دلیل عدم فعالیت اقتصادی و منع قانونی آن بعد از طی مراحل قانونی مشمول قانون پرداخت مالیات نمی شود. پیش از انحلال شرکت گرفتن تسویه حساب ضروری است و افراد گاهی با بدهی مالیاتی شرکت در سامانه مواجه می شوند این بدهی مربوط به فعالیت های پیشین شرکت است و ربطی به پروسه ی انحلال شرکت ندارد و تا زمانی که این بدهی پرداخت نشده باشد امکان انحلال رسمی شرکت وجود نخواهد داشت.

ولی انحلال شرکت مشمول هزینه های قانونی است. این هزینه ها با توجه به نوع فعالیت شرکت متفاوت است.

هزینه ی انحلال برای شرکت های تعاونی بیشتر از شرکت هایی است که با عنوان ثبت شرکت مسئولیت محدود اصفهان و یا شرکت سهامی خاص فعالیت می کنند.

در صورتی که تمام اعضای هیئت مدیره و شرکاء در مجمع عمومی حضور داشته باشند هزینه ی انحلال شرکت نسبت به زمانی که یکی از افراد غیبت داشته باشند، متفاوت خواهد بود. بعد از پایان انحلال شرکت آگهی رسمی ای مبنی بر این خبر باید در روزنامه های کثیر الانتشار به ثبت برسد.

دلایلی که باعث انحلال شرکت می شود؟

از انواع شرکت های ثبت شده در ایران بیشترین سهم را شرکت های سهامی خاص دارند و قانون معینی مربوط به انحلال این شرکت ها وجود دارد. برای هر شرکت فعالیت مشخصی در نظر گرفته می شود که باید در چارچوب آن عمل کنند، در صورتی که فعالیت تعریف شده مدت معینی داشته باشد و زمان فعالیت بگذرد می توان شرکت را منحل کرد.

شرکت هایی که برای مدت زمان مشخصی تشکیل می شوند در صورت عدم تمدید این مدت منحل خواهند شد. ورشکستگی یکی دیگر از دلایل انحلال شرکت خواهد بود که در صورت عدم بدهی مالیاتی می توان آن را در سامانه به ثبت رساند. دلایل جبری مانند تشخیص مجمع و یا حکم دادگاه نیز می تواند منجر به انحلال شرکت و باطل شدن مجوز فعالیت های آن شود.