ثبت برند زعفران

ثبت برند زعفران

ثبت برند زعفران، به دلیل تولید بالای این طلای قرمز پرطرفدار در کشور عزیزمان، که طرفداران بسیاری در سرتاسر جهان دارد، به یکی از الزامات برای کسانی که میخواهند از مزایای محصولی پر سود بهره ببرند، بدل شده است. امروزه هر محصولی که توسط شخص و یا شرکتی تولید می شود، برای معرفی به بازار نیازمند ثبت برند دارد. زعفران نیز به عنوان یکی از اقلام مصرفی و گران بها در سرتاسر جهان با خواص بینظیر خود، از این موضوع مستثنا نیست.

یکی از دغدغه های تجار و افرادی که به تازگی قصد ثبت برند زعفران با عنوان دلخواه خود را دارند، این است که نمی دانند از کجا شروع کنند و چطور بهترین مسیر را برای این کار انتخاب کنند. در این مقاله همراه ما باشید تا تمامی مواردی که نیاز است تا شما در کوتاهترین زمان و صرف هزینه کمتر به هدف خود برسید را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

اهمیت ثبت برند زعفران

اهمیت ثبت برند زعفران

کشور عزیزمان ایران با پتانسیل های بینظر خود در صنعت کشت زعفران، فرصت های بسیار زیادی برای تامین نیاز داخلی و همچنین صادرات به کشور های قاره اروپا، آمریکا و … را به وجود آورده است. برای آن دسته از تجاری که همیشه بهترین فرصت ها را زودتر از افراد دیگر می بینند، ثبت برند زعفران از اهمیت بالایی برخوردار است.

ثبت برند به تولیدکننده و تاجر اجازه می‌دهد که بر علیه هرگونه سوءاستفاده یا تقلب در استفاده از نام تجاری و علامت تجاری خود قانونی اقدام کند و بتواند از حقوق خود دفاع کند. این کار نه تنها به افزایش اعتبار تولید کننده و میزان مقبولیت محصولات او در جامعه می شود بلکه مشتریان داخلی و خارجی نیز اطمینان حاص میکنند که محصولی که تهیه میکنند دارای کیفیت مطلوبی می باشد.

یکی دیگر از ویژگی های بی شمار داشتن یک برند حرفه ای در حوزه تولید زعفران، امکان ایجاد ارزش افزوده و بازاریابی هدفمند تر می شود. همچنین می تواند در معاملات تجاری و همکاری با شرکت های بزرگ، اعتبار خوبی را برای شما به همراه داشته باشد. به صورت کلی وجود یک عنوان یا برند که تولیدات شما را به خوبی مرفی میکند در بازار فعلی جز الزامات می باشد.

مدارک ثبت برند زعفران

حال که از اهمیت این موضوع با خبر شدیم. باید به این مساله توجه داشته باشیم که شرایط و ضوابط مشخصی برای این موضو وجود دارد. دلیل آن هم این است که کشور عزیزمان ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان طلای قرمز در جهان، بایستی محصولاتی که روانه بازار داخلی و جهانی می کند، با کیفیت عالی و در کلاس جهانی تولید شوند. در ادامه مدارک مورد نیاز برای ثبت لوگو یا برند مورد نظر شما را بررسی می کنیم:

مدارک مورد نیاز برند حقیقی:

 1. دارا بودن سن حداقل سن 18 سال .
 2. قراهم کردن  کارت ملی و شناسنامه شخص درخواست کننده
 3. تصویر کارت بازرگانی در صورتی که در نام برند شما از حروف لاتین استفاده شده باشد.
 4. تصویر مجوز کسب و کار، شامل مجوز فعالیت،پروانه بهره برداری، مشخصات بازرگانی و کسب و کار و پروانه ساخت.

مدارک مورد نیاز برند حقوقی:

 1. اظهارنامه برای ثبت برند زعفران.
 2. آماده سازی 10 مدل گرافیکی در اندازه 10 در 10
 3. آماده سازی عکس شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل.
 4. تصویر کارت بازرگانی با حروف لاتین. ( در صورتی که در نام برند شما دارای حروف لاتین باشد)
 5. عکس آگهی در روزنامه رسمی و ارائه آخرین تغییرات در شرکت
 6. داشتن گواهی‌نامه مختص مدیریت. نمونه علامت تجاری جدید (لوگو برند) یا کپی نمونه با نمایش 6 جهت گوناگون.
 7. نمونه وکالتنامه در صورت ارسال مدارک توسط وکیل.
 8. تحویل مدارک حق تقدم در حداکثر دو هفته پس از تحویل دادن مدارک مربوطه.
 9. دادن همه مدرک ها برای تشخیص مراجع ثبت جهت راه‌اندازی کسب و کار.
 10. رسید پرداخت هزینه‌ها به حساب اداره کل مالیات، مطابق با فرانک سوئیس. (هزینه‌ها برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت است و به صورت جداگانه باید پرداخت شود.)

مراحل ثبت برند زعفران

مراحل ثبت برند زعفران

زعفران اصیل ایرانی در بسیاری از مناطق جهان طرفداران بسیاری دارد. از جمله شهر های پیشگام در تولید زعفران با کیفیت ایرانی، خراسان و اصفهان می باشند. در ادامه روش هایی که مطرح می کنیم برای ثبت برند در اصفهان و خراسان در حوزه تولید زعفران نیز می باشد. به صورت کلی دو روش برای ثبت برند وجود دارد:

روش اول: استفاده از سامانه هوشمند آسان ثبت:

این سامانه تمامی موارد را آسان تر از قبل کرده و پیگیری ها توسط این سامانه انجام خواهد شد و شما با صرف وقت و هزینه کمتر به راحتی می توانید برند مورد نظر خود را ثبت کنید و تمامی زحمت های این پروسه طولانی را به عهده این سامانه و سیستم منسجم آن بسپرید.

روش دوم: وبسایت مرکز مالکیت معنوی قوه قضاییه:

این روش مقداری وقت بیشتری از شما خواهد گرفت به این صورت که شما بایستی مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا بایستی به وبسایت مراجعه کنید
 • مشخصات مالک برند و مدیر عامل را وارد و تکمیل کنید
 • مدارک مورد نیاز که پیش تر هم گفتیم را بارگذاری و تایید نماییم.
 • هزینه های جاری را شخصا پرداخت کنید
 • شماره اظهارنامه برند ثبتی و رمز مربوطه از طریق تلفن به شما ارسال خواهد شد ( در صورتی که مشکلی در زمان تایید مدارک به وجود نیاید)
 • در نهایت نسخه نهایی اظهارنامه برای شما به منظور امضای آن ارسال خواهد شد.
 • در مرحله نهایی شما بایتسی اصل اظهارنامه همراه با امضا شخص تقاضا کننده حقوقی یا حقیقی را به اداره مالکیت معنوی قوه قضاییه ارسال کنید

تمامی این موارد از شما وقت و انرژی بیشتری خواهد گرفت. با توجه به شرایطی که دارید میتوانید از این دو روش برند خودتان را ثبت کنید.

مدت زمان ثبت برند زعفران

روند ثبت قانونی برند مورد نظر شما ابتدا در پایگاه اول خود، یعنی استعلام نام برند شما قرار می گیرد. با این کار شما اطمینان حاصل خواهید کرد که قبل تر هیچ برندی با نام شما ثبت انجام نداده باشد و در وقت و انرژی شما صرفه جویی شود. اگر نام شما تکراری باشد اداره مالکیت معنوی اجازه ثبت را به شما نمی دهد.

در پایگاه بعدی به ثبت آگهی در روزنامه به منظور تاسیس شرکت میرسیم که ممکن است بین 30 الی 45 روز زمان ببرد تا آگهی مورد نظر شما منتشر شود.

در آخرین مرحله نیز بایستی منتظر تاییدیه اولیه برای ثبت برند زعفران باشیم که آن هم چیزی بین 30 الی 40 روز زمان خواهد برد.

 • به صورت کلی از ابتدای روند ثبت تا انتها به صورت متوس 3 ماه زمان خواهد برد تا بتوانید برند خود را ثبت کرده و فعالیت تجاری خود را آغاز کنید.

 

هزینه ثبت برند زعفران

ثبت برند زعفران با توجه نوع ثبتی که انجام می شود و شرایط و مدارک مختلفی که وجود دارد متغیر است و با توجه به نوع آن و گرفتن یا عدم گرفتن وکیل قیمت آن متفاوت خواهد بود.شما مخاطبین عزیز برای ثبت انواع برند ها می توانی با شماره ۰۹۱۳۸۸۸۴۸۸۰ تا از راهنمایی کارشناسان ما بهره مند شوید.

به استناد به اینکه ثبت برند در زمینه تولید زعفران، به دو روش انجام می شود، هر روشی نیازمند مدارک و شرایط متفاوتی خواهد بود همچنین هزینه ثبت برند حقیقی و حقوقی نیز به صورت جداگانه محاسبه می شود.

برخی از هزینه هایی که شما بایستی در روند ثبت برند بپردازید عبارتند از:

 • حق ثبت برند
 • مجوز انتشار آگهی در روزنامه رسمی
 • کارمزد ها و کاغذ بازی های اداری
 • در صورتی که وکیل برای این کار مشخص کرده باشید، حق وکالت نیز به مجموع هزینه های شما اضافه خواهد شد.

همچنین میتوانید برای اطلاع از هزینه های ثبت شرکت در اصفهان و خراسان نیز با خبر شوید می توانید با ما در ارتباط باشید.

مزایای ثبت برند زعفران

 • افزایش اعتبار تولیدات شرکت شما در ایران و جوام بین المللی.
 • ایجاد ارزش افزوده بر روی کالای با کیفیت تولید کنندگان.
 • افزایش سطح اعتماد شرکت های بزرگ به منظور سرمایه گذاری بر روی برند شما.
 • بازاریابی حرفه ای و افزایش میزان فروش محصولات.
 • ایجاد برند اختصاصی و دسته بندی محصولات شما.
 • با ارائه حق نمایندگی میتوانید فروش کالا تولیدی خود را چندین برابر کنید.
 • با داشتن یک برند می توانید ضمانت کیفیت را برای کالای خود به مشتریانتان ارائه دهید.
 • همچنین برای جذب سرمایه اولیه میتوانید از حق خود استفاده کرده و مشمول تسهیلات ویژه بانکی شوید.
 • فرصت های نهفته بازار را با داشتن یک برند به چنگ خواهید آورد.
 • یکی از لزومات کسب و کار ها در بازاریابی دیجیتالی می باشد.

جمعع بندی

در این مطلب سعی بر آن بود تا تمامی مواردی که نیاز است تا شما برند زعفران خودتان را ثبت کنید، پوشش دهیم. به صورت کلی وجود یک برند و ثبت آن جز امور حیاتی هر کسب و کاری می باشد. شما برای دیده شدن نیاز به یک عنوان دارید و نام برند شما می تواند به خوبی معرف شما باشد. در صورت وجود هر گونه سوال  و راهنمای می توانید با شماره تماس ۰۹۱۳۸۸۸۴۸۸۰ آن را با ما مطرح کنید.