تفاوت ثبت برند حقوقی و حقیقی در چیست؟ فرقی نمی‌کند که شما بخواهید ثبت برند در اصفهان یا ثبت شرکت در اصفهان را انجام دهید؛ در هر حال باید اطلاعات کاملی درباره ثبت برند شخص حقیقی و حقوقی به دست آورید. در ادامه به این موضوع می‌پردازیم، پس برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه این مقاله را از دست ندهید.

آشنایی با شخص حقیقی و حقوقی

در ادامه با شخص حقیقی و حقوقی به‌طور کامل آشنا می‌شوید.

تعریف شخص حقوقی

شخص حقوقی دارای جلوه تجاری است. معمولاً به شرکت، سازمان و موسسه شخص حقوقی گفته می‌شود. درواقع، هرکدام از موارد گفته شده برای خود هویت حقوقی مجزا دارند. این هویت کاملاً از شخصیت مالک و بقیه سهامداران مستقل است.

تعریف شخص حقیقی

شخص حقیقی به شخصی گفته می‌شود که یکی از افراد جامعه به‌شمار می‌رود. درواقع، این فرد در نوع خود دارای شخصیت است. به زبان ساده به هر فردی که در یک جامعه وجود دارد؛ شخص حقیقی گفته می‌شود.

تفاوت در مدارک موردنیاز

تفاوت در مدارک بسیار جزیی بوده و شامل موارد زیر است:

  • کپی آخرین تغییرات شرکت
  • روزنامه ی تاسیس

 

تفاوت در نام برند

تفاوت ثبت برند حقوقی و حقیقی است. معمولاً نام برند رد افراد حقیقی به نام شخص ثبت می‌شود؛ اما نام برند در افراد حقوقی به نام یک شرکت، سازمان و یا موسسه خواهد بود.

تفاوت در هزینه| تفاوت ثبت برند حقوقی و حقیقی

از مهمترین  تفاوت ثبت برند حقوقی و حقیقی، هزینه‌هایی است که باید برای آن پرداخت شود. این دو در هزینه کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. همچنین، هزینه‌های ثبت لوگو در داخل و خارج از کشور با یکدیگر کاملاً متفاوت بوده و در این زمینه حتماً باید با افراد با تجربه صحبت کنید.

ثبت برند حقوقی بهتر است یا حقیقی؟

این سوال ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است. مشتریان به برندی که به‌وسیله یک شخص حقوقی ثبت شده بهتر اطمینان خواهند کرد. به همین دلیل، ثبت برند با اعتبار حقوقی تاثیر بیشتری از ثبت برند حقیقی روی مشتریان دارد. همچنین ثبت برند حقیقی نیاز به زمان خاصی ندارد و در هر زمانی قادر به انجام آن هستید. در صورتی که برای ثبت برند حقوقی شرط دوسال از آخرین فعالیت باید رعایت شود. درواقع، نباید این مدت از فعالیت شرکت شما بگذرد.

خلاصه

تفاوت ثبت برند حقوقی و حقیقی از مهمترین سوالات و دغدغه‌هایی است که در هنگام ثبت برند به ذهن افراد خطور می‌کند. شخص حقیقی یکی از افراد جامعه بوده، در حالی که شخص حقوقی یک شرکت، سازمان و یا موسسه است. همچنین نام برند در شخص حقیقی معمولاً به نام خود شخص بوده ولی در شخص حقوقی به نام شرکت یا سازمان است. امیدواریم با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در این زمینه به دست آورید.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد

عالی بود